Index Template

Thursday June 9, Episode 1

Bout 1

Fighter: Zhang MingYang

Tapology | Instagram

– Zhang MingYang vs Luan Aguirre Elias
– Zhang MingYang vs Askar Mozharov
– Zhang MingYang vs John Vake
– Zhang MingYang vs Puriya Nemati
– Zhang MingYang vs Ilia Kireev (Amateur bout)

Fighter: George Tokkos

Tapology | Instagram

– George Tokkos vs Ty Flores (Fight starts at 2:09:28)
– George Tokkos vs Clayton York
– George Tokkos vs Ty Gwerder (Fight starts at 32:23)
– George Tokkos vs Kevin Fryer (Fight starts at 1:32:24)
– George Tokkos vs Mike Garrett
– George Tokkos vs Benjamin Veverita


Bout 2

Fighter: Choi SeungGuk

Tapology | Instagram

– Choi SeungGuk vs Seung Chul Lee
– Choi SeungGuk vs Jung Jun Kim
– Choi SeungGuk vs Gun Hong Kim

Fighter: Rama Supandhi

Tapology | Instagram

– Rama Supandhi vs David Leonardo
– Rama Supandhi vs Adi Rominto Manurung
– Rama Supandhi vs Wardi Suwardi
– Rama Supandhi vs Winardi
– Rama Supandhi vs Erpin Syah
– Rama Supandhi vs Sutrisno
– Rama Supandhi vs Nurdiono
– Rama Supandhi vs Abro Fernandes
– Rama Supandhi vs Senna Kurnia Saputra
– Rama Supandhi vs Edo Ardo Hutagalung


Bout 3

Fighter: Maimaitituoheti Keremuaili

Tapology | Instagram

– Maimaitituoheti Keremuaili vs Jingjia Wang (Fight starts at 1:19:59)
– Maimaitituoheti Keremuaili vs Mengyu Liu (Fight starts at 35:05)

Fighter: Kazama Toshiomi

Tapology | Instagram

– Kazama Toshiomi vs Naoki Ueda
– Kazama Toshiomi vs Shunsuke Miyabi
– Kazama Toshiomi vs Yuki Kosaka (Highlight starts at 1:40)
– Kazama Toshiomi vs Kenta Iawmoto (Gi BJJ match)
– Kazama Toshiomi vs Reon Niwa (Gi BJJ match)


Bout 4

Fighter: Jinnosuke Kashimura

Tapology | Instagram

– Jinnosuke Kashimura vs Sagae Toshiyasu (Grappling match)
– Jinnosuke Kashimura vs Takashi Sugimoto (Grappling match)
– Jinnosuke Kashimura vs Atsushi Ueda (Highlight)

Fighter: Ki WonBin

Tapology | Instagram

– Ki WonBin vs Sung Kwon Kim (Fight starts at 3:07:35)
– Ki WonBin vs Rae Yoon Ok
– Ki WonBin vs Kevin Park (Fight starts at 3:35:36)
– Ki WonBin vs Atsushi Kishimoto (Fight starts at 2:58:00)
– Ki WonBin vs Vitor Toffanelli
– Ki WonBin vs Thirayut Khaorat
– Ki WonBin vs Keisuke Iwata
– Ki WonBin vs Bruno Miranda
– Ki WonBin vs Mansour Barnaoui
– Ki WonBin vs Je Il Jung
– Ki WonBin vs Yasuaki Kishimoto
– Ki WonBin vs Nandin-Erdene Munguntsooj
– Ki WonBin vs Byung Ha Lim


Bout 5

Fighter: Yi Zha

Tapology | Instagram

– Yi Zha vs Jingtao Li (Round 2)
– Yi Zha vs Chunbo Yuan (Highlight)
– Yi Zha vs Amrali Saydoshurov

Fighter: Sasu Keisuke

Tapology | Instagram

– Sasu Keisuke vs Taison Naito
– Sasu Keisuke vs Akiyo Nishiura (Fight starts at 54:27)
– Sasu Keisuke vs Derricott Yamamoto 2
– Sasu Keisuke vs Satoshi Inaba
– Sasu Keisuke vs Yoshinori Suzuki
– Sasu Keisuke vs Tateo Iida


Episode 2

Bout 1
Fighter: Shaun Etchell

Tapology | Instagram

– Shaun Etchell vs Sam Hibberd
– Shaun Etchell vs Chris Wase
– Shaun Etchell vs Bekhzod Usmonov
– Shaun Etchell vs Hayden Lacey
– Shaun Etchell vs Tim Moore 2
– Shaun Etchell vs Tim Moore


Fighter: Uchida Takeru

Tapology | Instagram

– Uchida Takeru vs Yo Otake (Fight starts at 16:12)
– Uchida Takeru vs Yoshinao Touma
– Uchida Takeru vs Jo Arai


Bout 2

Fighter: Jeka Saragih

Tapology | Instagram

– Jeka Saragih vs Agung Maulana
– Jeka Saragih vs Angga Hans
– Jeka Saragih vs Mhar John Manahan
– Jeka Saragih vs Hendrik Tarigan
– Jeka Saragih vs Mohammad Fuad
– Jeka Saragih vs Kevin Sulistio 2

Fighter: Pawan Maan Singh

Tapology | Instagram

– Pawan Maan Singh vs Sandeep Kumar Dahiya
– Pawan Maan Singh vs Jason Ramesh Solomon 2 (Fight starts at 1:54:10)
– Pawan Maan Singh vs Jason Ramseh Solomon
– Pawan Maan Singh vs Shyam Prasad
– Pawan Maan Singh vs Rajinder Singh Meena
– Pawan Maan Singh vs Jamshed Khan
– Pawan Maan Singh vs Ravindra Balhara
– Pawan Maan Singh vs Srikant Sekhar


Bout 3

Fighter: Qui Lun

UFC Stats | Tapology | Instagram

– Qui Lun vs Erisson Ferreira [UFC Fight Pass | ESPN+ (Fight starts at 1:20:45)]
– Qui Lun vs Abdula Aliev 2 (Video starts end of round 1)
– Qui Lun vs Ramazonbek Temirov
– Qui Lun vs Abdula Aliev

Fighter: Wallen del Rosario

Tapology | Instagram

– Wallen del Rosario vs Joevincent So (Highlights)
– Wallen del Rosario vs Mark Fabriga
– Wallen del Rosario vs Delfin Nawen
– Wallen del Rosario vs Jimboy Panlita (Amateur bout)
– Wallen del Rosario Highlights


Bout 4

Fighter: Hong JunYoung

Tapology | Instagram

– Hong JunYoung vs Gi Bum Moon (Fight starts at 4:05:04)
– Hong JunYoung vs Sang Won Kim 2
– Hong JunYoung vs Sang Won Kim
– Hong JunYoung vs Azizbek Satibaldiev
– Hong JunYoung vs Sung Bin Jo
– Hong JunYoung vs Shun Murata
– Hong JunYoung vs Jae Hyuk Bang (Fight starts at 4:27:45)
– Hong JunYoung vs Sang Ho Jung
– Hong JunYoung vs Jae Woong Kim
– Hong JunYoung vs Han Guk Jung

Fighter: Matsushima Koyomi

Tapology | Instagram

– Matsushima Koyomi vs Gary Tonon
– Matsushima Koyomi vs Jay Woong Kim
– Matsushima Koyomi vs Martin Nguyen
– Matsushima Koyomi vs Marat Gafurov
– Matsushima Koyomi vs Isao Kobayashi (Fight starts at 3:26:21)
– Matsushima Koyomi vs Kyle Aguon
– Matsushima Koyomi vs Yusuke Kasuya
– Matsushima Koyomi vs Yojiro Uchimura
– Matsushima Koyomi vs Marlon Sandro
– Matsushima Koyomi vs Juntarou Ushiku


Bout 5

Fighter: Kim MinWoo

Tapology | Instagram

– Kim MinWoo vs Ik Hwan Jang
– Kim MinWoo vs Jae Hoon Moon 3
– Kim MinWoo vs Soo Chul Kim
– Kim MinWoo vs Jae Hoon Moon 2
– Kim MinWoo vs Jae Hoon Moon

Fighter: TBD

UFC Stats | Tapology | Instagram


Fri June 10, Episode 3

Bout 1

Fighter: Seo Yedam

Tapology | Instagram

– Seo Yedam vs Hyerin Kwon
– Seo Yedam vs Ji Yeon Seo 2
– Seo Yedam vs Ayaka Miura
– Seo Yedam vs Weili Zhang
– Seo Yedam vs Ji Yeon Seo
– Seo Yedam vs Yoo Jin Jung

Fighter: Josefine Knutsson

Tapology | Instagram

– Josefine Knutsson vs Lanchana Green
– Josefine Knutsson vs Elizabeth Rodrigues
– Josefine Knutsson vs Adriana Fusini


Bout 2

Fighter: Nakamura Rinya

Tapology | Instagram

– Nakamura Rinya vs Yasuyuki Nojiri
– Nakamura Rinya vs Akuri Ronda

Fighter: Gugun Gusman

Tapology | Instagram

– Gugun Gusman vs Nicolaus Brandon
– Gugun Gusman vs Yusuf Setiawan 2
– Gugun Gusman vs Yusuf Setiawan
– Gugun Gusman vs Brian Lawitan
– Gugun Gusman vs Rully Ramly Karame
– Gugun Gusman vs Roy Tua
– Gugun Gusman vs Nicholas Lee (Incomplete)


Bout 3

Fighter: Anshul Jubli

Tapology | Instagram

– Anshul Jubli vs Mohammad Mahmoudian
– Anshul Jubli vs Srikant Sekhar
– Anshul Jubli vs Rajith Chandran (Fight starts at 1:41:50)
– Anshul Jubli vs Sanjeet Budhwar

Fighter: Usami Sho Patrick

Tapology | Instagram

– Usami Sho Patrick vs Kazumasa Sugawara (Fight starts at 2:21:12)
– Usami Sho Patrick vs Yoshitomo Inoue


Bout 4

Fighter: Horiuchi Yuma

Tapology | Instagram

– Horiuchi Yuma vs Mark Climaco
– Horiuchi Yuma vs Charles Johnson
– Horiuchi Yuma vs Donavon Frelow
– Horiuchi Yuma vs Leandro Gomes
– Horiuchi Yuma vs Benji Gomez

Fighter: Top Noi

Tapology | Instagram

– Top Noi vs Isaac Pimentel (Fight starts at 34:31)
– Top Noi vs Yusaku Nakamura
– Top Noi vs Kai Asakura (Fight starts at 1:31:14)
– Top Noi vs Tadaaki Yamamoto (Fight starts at 48:06)
– Top Noi vs Linglom Sor Sawangchai (Muay Thai bout)
– Top Noi vs Tangduan Yutsurat (Muay Thai bout)
– Top Noi vs Mern Mea Kea


Bout 5

Fighter: Lee JeongYeong

Tapology | Instagram

– Lee JeongYeong vs Hae Jin Park
– Lee JeongYeong vs Mu Gyeom Choi
– Lee JeongYeong vs Se Young Kim 2
– Lee JeongYeong vs Marcio Cesar
– Lee JeongYeong vs Se Young Kim (Fight starts at 1:34:34)

Fighter: Xie Bin

UFC Stats | Tapology | Instagram

– Xie Bin vs Olivier Murad [UFC Fight Pass | ESPN+ (Fight starts at 12:56)]
– Xie Bin vs Edward Kelly (Fight starts at 1:32:50)
– Xie Bin vs Hisyam Samsudin
– Xie Bin vs Sor Sey
– Xie Bin vs Shi Hao Huang
– Xie Bin vs Chan Rothana
– Xie Bin vs Mario Satya Wirawan


Episode 4

Bout 1

Fighter: John Adajar

Tapology | Instagram

– John Adajar vs Miguel Mosquera
– John Adajar vs Afonso Celso
– John Adajar vs Jet Hermida
– John Adajar vs Dunlee Stewart
– John Adajar vs Chris Hofmann

Fighter: Kim HanSeul

Tapology | Instagram

– Kim HanSeul vs Seok Hyun Ko
– Kim HanSeul vs Yong Joo Lim
– Kim HanSeul vs Tae Ho Jin
– Kim HanSeul vs Makoto Maeda
– Kim HanSeul vs Mohamad Ghorabi
– Kim HanSeul vs Frank Camacho
– Kim HanSeul vs Takenori Sato
– Kim HanSeul vs Nao Yoneda (Fight starts at 23:16)
– Kim HanSeul vs Zebaztian Kadestam


Bout 2

Fighter: Park HyunSung

Tapology | Instagram

– Park HyunSung vs Joo Hwan Kim (Fight starts at 4:02:33)
– Park HyunSung vs Kim Se Hyun
– Park HyunSung vs Dong Hyun Seo
– Park HyunSung vs Tsubasa Akiyama
– Park HyunSung vs Min Soo Kwon

Fighter: Jeremiah Siregar

Tapology | Instagram

– Jeremiah Siregar vs Adi Rominto Manurung
– Jeremiah Siregar vs Agus Setia Budi
– Jeremiah Siregar vs Wardi Suwardi
– Jeremiah Siregar vs Sutrisno
– Jeremiah Siregar vs Harinto Jaya
– Jeremiah Siregar vs Pantoko
– Jeremiah Siregar vs Anam
– Jeremiah Siregar vs Galih Tornado


Bout 3

Fighter: Lu Kai

Tapology | Instagram

– Lu Kai vs Adam Fidkowski
– Lu Kai vs Konmon Deh
– Lu Kai vs Rustem Yensebayev

Fighter: Angga

Tapology | Instagram

– Angga vs Wicaksono
– Angga vs Alfons Ap
– Angga vs Hatoropan Simbolon 2
– Angga vs Jeka Asparido Saragih
– Angga vs Michael Mataheru
– Angga vs Yesreel Mocodaser
– Angga vs Hatoropan Simbolon
– Angga vs Rudy Gunawan
– Angga vs Muhammad Sandi Pramana
– Angga vs Muhammad Masrokhan
– Angga vs Novian Hartanto
– Angga vs Iri Sofyan
– Angga vs Willy
– Angga vs Mokhamad Sofii


Bout 4

Fighter: Asikeerbai Jinensibieke

Tapology | Instagram

– Asikeerbai Jinensibieke vs Gazavat Suleymanov
– Asikeerbai Jinensibieke vs Marcio Andrade
– Asikeerbai Jinensibieke vs Andrey Lezhnev (Fight starts at 1:26:50)
– Asikeerbai Jinensibieke vs Nikolay Kondratuk
– Asikeerbai Jinensibieke vs Mikhail Korobkov (Fight starts at 2:18:14)
– Asikeerbai Jinensibieke vs Flavio Carvalho

Fighter: Kim KyeongPyo

Tapology | Instagram

– Kim KyeongPyo vs Timur Nagibin (Fight starts at 3:53:53)
– Kim KyeongPyo vs Shamil Aminov (Fight starts at 4:40:48)
– Kim KyeongPyo vs Tom Santos (Highlights)
– Kim KyeongPyo vs Vitor Toffanelli
– Kim KyeongPyo vs Arman Tsarukyran
– Kim KyeongPyo vs Gota Yamashita
– Kim KyeongPyo vs Dae Sung Park
– Kim KyeongPyo vs Jietebusibai Haolan
– Kim KyeongPyo vs Woo Hyuk Choi (Amateur bout)


Bout 5

Fighter: Nose Shohei

Tapology | Instagram

– Nose Shohei vs Hiroki Zaitsu (Kickboxing bout)
– Nose Shohei vs Negimajin (Kickboxing bout)
– Nose Shohei vs Hikaru Yoshino
– Nose Shohei vs Tsuyoshi Okada
– Nose Shohei vs Koji Ichimizu
– Nose Shohei vs Yoshiteru Kubomura

Fighter: WulijiBuren

Tapology | Instagram | UFC Stats

– WulijiBuren vs Jonathan Martinez
– WulijiBuren vs Marlon Vera
– WulijiBuren vs Rolando Dy
– WulijiBuren vs Chunbo Yuan
– WulijiBuren vs Nannan He